Мария Наседкина

Марія Насєдкіна - дивовижних людей в нашій в країні багато!

В кожного з нас в душі поруч живуть перфекціоніст та патріот, завдяки яким навколи панують чистота, краса та спокій. Такі однодумці об'єднуються в спільноти й організації, провідною з яких й є столична ініціатива "Дивовижні", з головною чарівницею якої, Марією Насєдкіною, ми вас сьогодні й знайомимо.
 
Мария Наседкина - Вітаю, пані Маріє. Ви - дуже позитивна крута дівчина. Що вас надихає на роботу та життя й, можливо, маєте якісь рецепти заряду бадьорості на кожен день?
 
- Я не прихильник рецептів :) Для мене “рецепти” асоціюються з такою собі кнопкою - натиснув і все стало краще.
Є ряд речей, занять і людей, які роблять мене щасливішою й енергійнішою. Але цей ряд може змінюватися в залежності від різних факторів - настрою, бажання, планів на день. Наприклад, я люблю займатись бігом - щотижня пробігаю десь 30-40км. Також я намагаюсь читати щодня хоча б по 15 сторінок, при чому літературу абсолютно різну - від науково-популярної до професійної та художньої. Але основну енергію мені дає моя робота - коли займаєшся улюбленою справою, життя стає яскравішим.
 
- У свій юний вік ви вже багато чого досягли та реалізували соціально важливих проектів. А ким мріяли стати в дитинстві й які, приблизні, маєте плани на найближче майбутнє?
 
- Я сама з Запоріжжя, навчалась в 9-й школі. Школа була для мене наповнена різною діяльністю - КВК, театр, заняття у художній школі, танці, шкільне самоврядування.
Все це розвивало бажання дізнаватись більше, навчатись, діяти, а не жалітись. Не можу сказати, що мріяла про якусь конкретну професію, мені хотілось займатись багато чим - досліджувати, подорожувати, навчатись, а більше за все - змінити щось в нашій країні на краще - нехай щось і дуже маленьке.
“Дивовижні” - це й є те, що, на мою думку, має потенціал для позитивних змін - адже головна наша ідея полягає в тому, що справжні зміни робимо ми з вами - громадяни. Розвиток цієї організації й є моїми планами на найближче майбутнє.
 
Мария Наседкина - Щойно ви згадали про один з ваших крутих проектів - "Дивовижні", який ось вже протягом декількох років значно покращував життя киян. Тепер ви йдете в регіони. Яка головна ідея й завдання проекту й що він може дати кожному з нас, незалежно від віку та місця проживання?
 
- Уявіть собі, що виходячи зі своєї квартири, ви бачите чисті стіни під’їзду, можливо, із цікавим й яскравим малюнком. Далі Ви заходите до ліфту, а він охайний. Сусіди вітаються один з одним, цікавляться як справи. Чи це занадто ідеалістично чи, може, це й є норма, від якої ми просто відхились? З чого почати зміни, щоб люди прибирали за собою сміття після пікніку, відповідально ставились до міста, а добросусідські відносини стали нормальним явищем в нашій країні?
“Дивовижні” вирішили не чекати, а на власному прикладі, маленькими, але конкретними кроками іти до такої норми.
“Дивовижні” сьогодні це громадська організація, зусилля якої спрямовано на розвиток відповідальності людей за те, що є спільним. Зі сторони виглядає, що ми такі собі “батальйони” з облаштування публічного простору - фарбуємо занедбані лавки, розмальовуємо стіни, прибираємо в лісі. Проте, всі наші заходи орієнтовано, в першу чергу, на те, щоб об’єднати людей довкола спільних питань та навчити вирішувати їх теж спільно. Ми хочемо, щоб люди розуміли, що зміни в країні залежать від дій кожного. Чим більше буде активних, небайдужих громадян, спроможних брати на себе відповідальність, тим скоріше відбудуться позитивні зміни. Ми віримо, що своїм прикладом надихаємо та спонукаємо на дії інших.
Ми наразі розширюємо нашу діяльність на Запоріжжя та Дніпропетровськ. З радістю поділимось із містами власними досвідом та знаннями. Вирішувати як та що змінювати в місті будемо разом із мешканцями цих міст. Перші заходи заплановано вже на квітень - слідкуйте за новинами!
 
- Наполегливо працювати над соціальними проектами паралельно з основною роботою вимагає великих зусиль і дисциплінованості. Поділіться, будь ласка, власними рецептами таймменеджменту та боротьби з лінню.
 
- Протягом 2-х років ми з командою працювали над проектом на волонтерських засадах- паралельно з основними роботами. Вважаю, що головною запорукою успіху тут була мотивація кожного члена команди та розуміння навіщо ми це робимо й на якого результату хочемо досягти. Лінь виникає як реакція на справу, якою тобі не подобається займатись, або як сигнал, що треба перепочити :) Якщо в команді є розуміння цілей, завдань, взаємопідтримка та вмотивованість - це стає основою успіху.
 
Марія Насєдкіна, Перше Інфо - Ви деякий час працювали в міжнародних організаціях. Чи є, на вашу думку, в українців, особливо в молоді сучасної, той самий запал і потенціал, який може позитивно реформувати нашу країну?
 
- Я дійсно деякий час працювала в міжнародних організаціях. А про запал - не було б "Дивовижних", якщо ми б не були впевнені, що в Україні є “потенціал та запал” :) Ми переконані, що дивовижних людей в нашій в країні багато!
Якщо ти будеш безвідповідально працювати на своїй роботі (якою б вона не була), то ти ніколи не навчишся робити власний бізнес.
Постався до своєї роботи з вірою в неї. Тоді ти перейдеш на наступний рівень розвитку.
 
- Що б ви могли побажати своїм колегам, - волонтерам і щирим громадським діячам й усій Україні?
 
- Бажаю всім мріяти та діяти - давайте разом будувати країну добробуту, маленькими, але конкретними кроками.

Поділися з друзями цим твором у своїх соцмережах