Мы в соцсетях
        

Як визначається явка (активність) виборців на дільницях?

Головна || Суспільство


21 липня 2019 року в Україні проходять позачергові Вибори народних депутатів (парламентські вибори).
явка избирателей украина
21 липня 2019 року, згідно Указу Президента України "Про розпуск Верховної Ради України VIII скликання", в Україні та закордоном відбуваються позачергові парламентські вибори.
Як визначається активність виборців на дільницях й як обчислюється процент - розбираємось у матеріалі.
 
Самий початок будь-якого виборчого процесу для Центральної Виборчої Комісії України (ЦВК) починається, окрім купи паперової роботи, з того, що подається відповідний запит до такої організації, як Єдиний державний демографічний реєстр задля отримання даних по всіх виборцях громадян України.
Їх, на момент проведення позачергових виборів до Верховної Ради 2019 року - 35.550.428 осіб.
Це - загальна кількість повнолітніх дієздатних осіб на момент підготовки виборчого процесу.
 
Окрім того, ЦВК подає відповідний запит до Міністерства Закордонних Справ України по наступну цифру - офіційна кількість громадян України, які стали на офіційний консульський облік. Консульський облік буває тимчасовим (3-9 місяців) і постійним (понад рік) і вимагає ряд дій з офіційними документами.
Ця цифра дає ЦВК кількість виборців, які потенційно проголосують на закордонних виборчих дільницях.
При цьому, якщо ви плануєте в ці дати бути в іншій країні та хочете проголосувати на виборах Президента України та/чи Парламентських виборах, то маєте звернутись з відповідною заявою до найближчого дипломатичного представництва в тій країні, але не пізніше, аніж 10 днів до дня виборів. Згідно даним ЦВК, позачергових парламентських виборах 2019 року налічується 102 закордонні виборчі дільниці, але на території Російської Федерації до закінчення російсько-української війни нема жодних тимчасових виборчих дільниць.
 
Тобто, маємо загальні цифри по кількості українських виборців на внутрішніх і зовнішніх виборчих дільницях.
До цієї цифри додаються ще процентів 25 і друкується відповідна кількість бюлетенів по загальнодержавному одномандатному округу (партії списками) та по місцевих одномандатних округах (мажоритарники). Пізніше, за декілька днів до виборів відповідні бюлетені надсилаються на всі виборчі дільниці, утворені за наказами ЦВК.
 
А як, ж, бо, процент активності?
Дуже просто - відповідно до даних Державного демреєстру та місцевих Департаментів / Управлінь / Відділів реєстрації громадян (колишні "паспортні столи") Окружна Виборча Комісія проводить поділи по Дільничих Виборчих Комісіях, що й дає "місцеві" цифри виборців.
 
А вже в день виборів секретар чи голова ДВК дізнається та передає на ОВК кількість проголосувавших на дільниці осіб станом на 12:00, 16:00 та 20:00, в тому числі, і тих, які проголосували "на дому" за станом здоров'я. Відповідні цифри ОВК передає на ЦВК, а ті систематизують отримані дані та видають % (процент) проголосувавших за формулою X = N *100 / Y, де Х - це отриманий процент (%) від загальної кількості виборців, N - кількість проголосувавших громадян на цей "контрольний" момент, а Y - загальна кількість виборців на цих виборах (у 2019 році на парламентських - 35.550.428 осіб).
 
Згідно даним ЦВК, 21 липня 2019 року на виборах явка виборців складає:
12:00 - 15:27%
16:00 - 36,25%
 
Корреспондент - Валерія Котенко
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top